Офіційний дилер провідних світових виробників кабельних систем обігріву у Рівненській області.
МИ ПРАЦЮЄМО!
Пропонуємо нагрівальні кабелі, нагрівальні мати та терморегулятори Comfort Heat, а також їх гарантійне та сервісне обслуговування. Повна гарантія на кабелі та мати 20 років
Терморегулююча арматура, запірна арматура,
теплова автоматика та інші пристрої для
систем теплопостачання та кондіціювання.
Блискавкозахист і блискавковідвід
Загальновідомо і зрозуміло, що блискавка і грім спочатку сприймалися нашими предками як вираження волі богів і, зокрема, як прояв божественного гніву всього величезного пантеону древніх богів. Поряд з цим допитливий людський розум з давніх часів намагався зрозуміти саму природу блискавки й грому, зрозуміти причини, що породжують їх виникнення, придумати систему захисту від ураження блискавкою (блискавкозахист або блискавковідвід)
(саме блискавкозахист або блискавковідвід, а не громовідвід, як багато хто і нині говорить ... Захищатися потрібно від блискавки, а не від звукової хвилі, якою і є грім)
Блискавка - це, нарешті, наочна демонстрація дії Закону збереження енергії. Закон збереження енергії діє стабільно, наполегливо повертаючи всі природні системи в стан рівноваги і балансу. Розряд блискавки можна співвіднести з електричною дугою, подібною до тієї, яка є джерелом світла так званих газорозрядних ламп. Блискавка утворюється внаслідок накопичення великої різниці потенціалів на поверхні землі і грозовою хмарою.
Починається вона з утворення каналу іонізованого повітря, що світиться, який отримав назву "step leader". Канал іонізації розвивається зі швидкістю від 100 до 1000 км / с, і, досягнувши поверхні землі, викликає головну фазу розряду блискавки, яка сприймається оком як грозовий розряд.
Зазвичай по каналу проходить не один, а кілька послідовних розрядів, потужність яких послідовно убуває. У середньому струм першого розряду становить близько 18 000А. Тому навіть у разі непрямого попадання, блискавка викликає перенапруження, що розповсюджується в системі комунікацій і послідовно виводить з ладу незахищене електрообладнання. (Блискавкозахист повинен враховувати всі ці фактори)
Для запобігання цих наслідків потрапляння блискавки і існує блискавкозахист різних типів: це - стрижневий, тросовий і тип захисту із застосуванням сітки. Відносно недавно цей список доповнився системами активного блискавкозахисту. Специфіка побудови та застосування, блискавкозахисту значною мірою визначається місцем розташування захисних будівель і споруд.
Крім того більшу небезпеку становить вторинний прояв розрядів блискавки (для захисту від яких також застосовується блискавкозахист). До таких проявів відносяться наведені (індукційні) і занесені інженерними мережами потенціали. Сучасні об'єкти все більше насичуються складною електронною технікою і відповідальними системами управління. Таким чином, блискавкозахист стає відповідальним та важливим комплексним завданням. Попередити загрозу удару блискавки і мінімізувати наслідки її впливу на той чи інший об'єкт - ось основне завдання блискавкозахисту. Сучасні системи блискавкозахисту знижують ризики від впливу прямого попадання блискавки в об'єкт, а також захищають його технологічне насичення від наведеного та занесеного потенціалів. При всіх рівнях ймовірності події необхідно пам'ятати, що превентивні заходи (тобто блискавкозахист і блискавковідвід) підвищують наш шанс гідно зустріти будь-яку загрозу.
Найбільш ретельно повинен вибудовуватися блискавкозахист будинків, що стоять на відкритій місцевості і включають в себе підняті елементи конструкції. За межею міста - це котеджі і заміські будинки, а в місті - найбільш вірогідним об'єктом ураження є труби промислових підприємств, антени радіостанції та інші висотні споруди. Блискавкозахист будівель, розташованих в міському масиві - завдання досить просте, так як удар блискавки найбільш імовірний в висотні будівлі і споруди, на які попереджувально встановлюються громовідводи.
Головним призначенням блискавкозахисту є створення умов, за яких блискавкозахист зустрічається з розрядом блискавки або його додатковими проявами раніше захищається. Повний блискавкозахист являє собою комплекс зовнішніх і внутрішніх заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків обумовлених цими явищами.
Зовнішній блискавкозахист являє собою систему перехоплення, відведення та заземлення струмів блискавки і призначений для захисту об'єкту від пошкодження і пожежі при прямому попаданні блискавки. Зовнішній блискавкозахист проектується індивідуально під кожну конкретну будівлю.
У момент прямого удару блискавки в об'єкт правильно спроектований і змонтований блискавкозахист сприяє ефективному уловлювання, відведенню і розтікання струму блискавки в землі. Розряд струму блискавки відбувається без шкоди для об'єкта, що захищається і здоров'я людей, що знаходяться всередині.
Внутрішній блискавкозахист зменшує електромагнітний вплив струму блискавки на людей і технологічне обладнання всередині захищених об'єктів.
Внутрішній блискавкозахист потрібен для:
- Зрівнювання потенціалів всіх комунікацій на вході в об'єкт
- Зрівнювання потенціалів частин обладнання всередині об'єкта
- Вирівнювання потенціалів будівель і на прилеглій території
- Захисту обладнання і систем зв'язку від імпульсних перенапруг.
Пристрій заземлення являє собою частину зовнішнього блискавкозахисту, який призначений для направлення струму блискавки в землю і подальшого його розподілу в землі.
Найважливішими критеріями для рівномірного розподілу струму блискавки без утворення небезпечних перенапруг є форма і розміри.
Згідно ПУЗ опір заземлення має бути менше 4 Ом.
Пристрій заземлення може складатися з однієї з трьох описуваних далі систем:
Основними завданнями, які має вирішувати блискавкоприймального устаткування, що є у свою чергу однією з складових частин для такого обладнання як система блискавкозахисту, є безпосереднє уловлювання електричних розрядів - блискавок. Особливу увагу при установці блискавкоприймального обладнання слід приділяти захисту кутів і кромки споруди. По всій Україні, і в тому числі і в Києві використовуються поряд з плоскими дахами, дахи з конькової геометрією.
При плануванні і розрахунку блискавкоприймального обладнання, слід врахувати наступні два моменти:
- Про який типі будівлі йде мова? Метод застосовується в конкретному випадку захисту залежить від відповідного типу будівлі. За допомогою наведеної нижче таблиці можна визначити, який з методів є правильним.
- До якого класу блискавкозахисту належить будівля? Перед початком планування системи блискавкозахисту потрібно визначити клас застосовуваної блискавкозахисту для об'єкта якому цей захист необхідний. Згідно з діючими нормами для визначення класу блискавкозахисту необхідно мати докладні дані про об'єкт захисту і, відповідно, всі фактори ризику. Так, наприклад, для громадського адміністративної будівлі рекомендується блискавкозахист класу III.
Гостроверхий дах | Метод захисного кута |
Плаский дах | Метод замкнутих контурів |
Плаский дах з надбудовами | МЗК у поєднанні із МЗКонтурів для надбудов |
Для попередньої оцінки вартості блискавкозахисту об'єкта достатньо:
- Призначення об'єкта (житлова будівля, офісний будинок, цех ...)
- План ділянки з нанесенням інженерних комунікацій
- Будівельні плани / креслення, розміщення антен
- Поверховість, висота / ширина / довжина будови (м)
- План покрівлі
- Матеріал покрівлі, водостічних жолобів і труб
- Конструкція коробки будівлі (цегла, дерево ...)
- Наявність вибухонебезпечних приміщень (газ, газові труби, ПММ, інше ...)
- Наявність контуру заземлення (повторне, захисне)
- Структура грунту (пісок, глина, торфовище, чорнозем ...)
- Побажання замовника по матеріалу сполучної проводки
Додаткові відомості для точних розрахунків блискавкозахисту:
- Генплан із зазначенням найбільш відвідуваних людьми місць
- Місця висотні будови, ЛЕП ...
- Рельєф ділянки (також, глибина залягання грунтових вод)
- Електропостачання: введення - повітряна або кабельна, мережа: - 4 або 5-дротова
- Обладнані чи ГРЩ захистом від перенапруги (розрядники)
- Геологічний розріз
- Архітектурні та інші особливості
Пропонуючи Вам безпеку і впевненість у період підвищеної грозової активності, виконуєм:
- Розрахунки та проектування систем блискавкозахисту та заземлення
- Електричні вимірювання
- Узгодження проектної документації в органах пожежного нагляду
- Монтаж (будь-яких блискавкозахистів)
- Введення в експлуатацію, контроль і ревізію діючих систем
Ефективний обігрів будинку. офісу, цеху, спортзалу, даху тощо
Смартрегулятор з сенсорним дисплеєм та інтелектуальним таймером
Безпровідні інтелектуальні системи Devilink для управління розумним будинком.
Знак ВІДМІННО у дослідженні 5 найбільш популярних марок теплої підлоги в Україні